(61) 658 70 57


sklep@eurostal.pl

Okapy przyścienne skrzyniowe

Okap przyścienny skrzyniowy – wyciąg, pochłaniacz kuchenny gastronomiczny
Okapy są dziś obecne w każdej kuchni restauracyjnej, jak i domowej. Dlaczego ich przydatność jest tak duża? Czy istnieje możliwość, aby obejść się bez pochłaniacza gastronomicznego?

Neutralizacja zapachu
Głównym zadaniem, jakie posiada wyciąg gastronomiczny, jest zapobiegnięcie przedostawaniu się zapachów z kuchni do innych pomieszczeń w restauracji. Woń wielu jednocześnie gotowanych i smażonych potraw bywa nieprzyjemna, przez co nie powinna przedostawać się na salę. Wysokiej jakości pochłaniacz gastronomiczny skutecznie radzi sobie z tym problemem.

Mniejsza wilgotność powietrza
Podczas pracy w kuchni nieustannie wytwarzana jest para wodna. W powietrzu powstaje przez to olbrzymia wilgoć, która z czasem osiada na ścianach i meblach. Wentylacja pomieszczenia zwykle nie wystarcza, ażeby pozbyć się tak dużej wilgotności. Tym samym, w kuchniach restauracyjnych mogą powstawać pleśń i grzyby na ścianach. Meble ze stali nierdzewnej pozostaną nienaruszone, jednak niewykluczona jest korozja nieocynkowanych elementów metalowych. Pochłaniacz gastronomiczny wciągając parę wodną, zmniejsza wilgotność powietrza, zapobiegając tym samym procesom degradacyjnym wyposażenia lokalu.

Komfortowe warunki pracy
Zadymiona kuchnia z pewnością nie zapewnia pracownikom komfortu. Nie są oni w stanie wydajnie pracować, gdyż z powodu gorącej pary wodnej temperatura w kuchni jest nie do zniesienia. Okapy skrzyniowe bezpośrednio nie ochładzają powietrza, jednak przyczyniają się do tego poprzez pochłonięcie pary wodnej. Wyciąg kuchenny gastronomiczny zwiększa również widoczność, która szczególnie w małych kuchniach może być ograniczona z powodu unoszącego się w powietrzu dymu.

Dopasowane okapy skrzyniowe
Istotne jest, ażeby wyciąg gastronomiczny był odpowiednio wkomponowany w wyposażenie oraz architekturę kuchni restauracyjnej. Rzecz w tym, aby nie utrudniał funkcjonowania kucharzy, którzy muszą posiadać pełną swobodę ruchów. Dobry wyciąg kuchenny gastronomiczny będąc niezauważalnym, znacząco usprawnia funkcjonowanie kuchni.

« Czytaj mniej
Czytaj więcej »
X

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Newsletter

Zapisz się, by otrzymywać informacje o promocjach i nowościach

Newsletter SMS