(61) 658 70 57


sklep@eurostal.pl

Wózki, kosze

Wózek kelnerski, transportowy, pojemniki gastronomiczne ze stali nierdzewnej
Obecnie tworzy się ze stali wiele przedmiotów przydatnych w gastronomii. Są to m.in. pojemniki i wózki ze stali nierdzewnej. Dlaczego stal jest tak popularnym budulcem elementów wyposażenia kuchni? Gdzie jeszcze znajduje podobne zastosowania?

Obecność stali nierdzewnej w gastronomii
Przykładem elementu wyposażenia restauracji czy baru, który wykonuje się z metalu, jest wózek kelnerski. Popularne są też wykorzystywane powszechnie przez lokale pojemniki gastronomiczne ze stali nierdzewnej. Nie ma wątpliwości, że w lokalach gastronomicznych stal jest wszechobecna. Skąd jednak bierze się ta popularność? Dlaczego wózek kelnerski nie jest wykonany np. z plastiku, skoro byłby wtedy o wiele tańszy?

Czysto i higienicznie
W gastronomii kwestią absolutnie kluczową jest czystość. Co jednak mają z tym wspólnego pojemniki, czy też wózki ze stali nierdzewnej? Jak się okazuje, podobnie do innych metali, takich jak srebro czy miedź, stal ma właściwości antyseptyczne. Nie oznacza to oczywiście, że jest materiałem odkażającym, jednak potrafi zdetronizować niektóre bakterie. Ponadto, pojemnik ze stali nierdzewnej jest niezwykle łatwy do wyczyszczenia. Wynika to z faktu, iż materiał ten praktycznie nie chwyta brudu. Czasami konieczne jest użycie środków chemicznych, jednak przeważnie pojemniki gastronomiczne ze stali nierdzewnej można doczyścić lekko zmoczoną szmatką.

Bardzo istotne jest, aby stal była nierdzewna. Pojemnik gastronomiczny, czy też wózek kelnerski narażone są na działanie wilgoci wywołującej korozję. Stal nierdzewna jednak nie chwyta rdzy, będąc odporną na wywołujące ją zwykle czynniki.

Stal nie nie tylko w gastronomi
Warto zauważyć, że pojemnik ze stali nierdzewnej, czy też wózki obecne są nie tylko w lokalach. Wózek transportowy ze stali często wykorzystywany jest np. w magazynach. Gromadzi się tam m.in. pożywienie, dlatego bardzo ważna jest higiena. Ponadto, wózek transportowy musi być wytrzymały i świetnie znosić nawet duże obciążenie, co zapewnia solidna konstrukcja stalowa.

« Czytaj mniej
Czytaj więcej »
X

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności

Newsletter

Zapisz się, by otrzymywać informacje o promocjach i nowościach

Newsletter SMS